FL 2008 eště raz, aneb tentokrat pohledem začinajiciho chachara!

2009-04-16 10:13:55 • jirina

Zdravim všecky synky a děvuchy, kteři se proklikali až k temu članku tudy.

Po přečteni pusobiveho a dech berouciho članku od Jardy Buryana sem se aj ja rozhod přispět a dat vam možnost nahlednout, jak to na te FL 2008 v loňskem roce vypadalo. Članek bude psany ve velice čtivem, rychlem a hlavně rodnem jazyce skoro všeckych Frydlanťaku, a to tedy v ostravštině. A pro ty kteři tym zatim nevladnou, ať o tym ani neuvažujou a přijedou se ho na letos na FL2009 doučit. Jasne? No dobre!


Tož už nam to začina!

Napnuty jak stare trencle sem očekaval zahajeni te naši dlouho očekavane soutěže. Prvni oficialni den to Termoska zdupal a tak to proscalo. Aspoň byl čas na dodělani všech tych serepetiček s displejama a kablama. Čert s tym. Svoju prvni stovku sem ještě letěl s Blanikem a na foťak :-D

Tak tym padem byl prvni letovy den až neděla. Task setr, pry je to jakysi druh psa, něco jak irsky setr, ja nevim neptejte se mě, nam vyhlasil trať až kajsy k tatram, pak kusek zpatky, aby se neřeklo tak na poloky a zas zpatky ku tatram, tentokrat z druhe strany a pak dom. Bylo to 300 a ja na to hleděl jak zjara. Taku dluhu štreku sem letěl akorat tak prstem po mapě. Uvidime.

Start

... chachar z Frydku

andre se pripravuje

... tu ješte Andreho a Albertuv zavodni žralok


Už sou všeci v luftě...

No nic, kluzaky, jak řika Albert, postavene na tym Grifu :-D a připravene ke startu. Startuju v pulce startovniho pola a po vypnuti sem se placal kolem komina po kopcach na pul metřikach a nemoh sem sa vyškrabat mezi ostatni, kteři nadšeně řvali do radija, kaj až dneska sahaju zakladny. Nebudu napinat, tež sem se nakonec zdvihnul a pasku jak všeci tež proťal. Švihal sem to ze zpožděnim za všeckyma, kteři už byli davno v dymu. Vyrazil sem směrem k Turzovce, což se později ukazalo jako cypovina, bo tudy čara v mapě nevedla a tak sem pak uhybal směrem k Čadci abych se vyhnul TMA Žilina, nad Čadcu sem se malem zleknul, když se podemnu objevili dva Blanici. Kurňa syncy co tu v tym počasi robite? Aji Miloš to dneska vzdal s tym, že je tu tym směrem „díra a že má drahé éro“:-D tak sme všeci vice meně uspěšně pokračovali až za Malu Fatru, tam něktrym pochybělo a za slov navigatorů: „chtělo by to přitočiť“ podrovnavali do v těch kotarach do kopca.

lysa hora

... tu ta naša Lysa hora


Faze orel ;-) a pak aj ta druha...

U Dolniho Kubina sem dohnal synky z te naši partyje a to mi dodalo na sebevědomi a začala faze orel. Počasi se tež vylepšilo a před otočnakěm sme všeci točili pořadny slovensky Štajger o hodnotě přes tři metry. Po otočeni furt faze orel, a chvilama sem aji udaval tempo. To všecko se ale mělo za chvilu změnit. Po překročeni čary do Polska se faze změnily z Orla na ..., však vite, ni? Vydal sem se kajsi na zapad než všeci ostatni, kteři to valili do roviny Žywca na přimo.  Postupně sem vytracel vyšku hledanim jakesiho stoupaku. Kusek od otočňaku, ktery byl fajně na kopcu, sem byl už ve  take psi vyšce, ze ktere sem si moh hledat tak akorat plac kaj stym sednu...Kurňa to byl ale ořech jak sviňa, žadny papirak.. V polsku jezedaci, jak se mi zdalo aspoň tudy v tom udoli, meze nerozorali a tak tu vedle sebe su pole jak dlan, a ještě aby toho nebylo malo, každe jinak barevne. Naštěsti jeden proziravy kolchoznik tu měl par poli velkych jak letiště a tak sem si vybral take fajne zelene. Kamoš co se tež drapal z podobne vyšky jak ja řikal, že to same měl tež vybrane a že je to ok. Tož dobre. De se na to. Prohlidka plochy. Předpisovy okruh, ktery nepostradal všecky čtyry zatačky a finale. Rezerva nad stromama, přechodovy obluk, podrovnani, kurde, řikam si to je trochu vyšši trava než sem čekal, no a naraz se to roztočilo a už sem stal na placu. Křidlo chytlo o vyšši travu než byla u druheho křidla a už sem se dival směrem proti memu přistani. Tak rychle sem z kabiny ještě nevyletěl, oběhnu eroplan a všecko v richtiku. Teď už jen obligatni čekani na chachary z Frydlantu s traňdakem a cesta dom... Na zaslouženeho Radegasta.

 zywec z luftu

... tu Šnek fotnul ty pole v Polsce, to moje je to zelene vpravo dole

pole v Zywcu

... zas ja, no ni?


Tak ještě raz do pola...

Zaslouženy Radegast se konal, stejně jako dalši vyjezd do pola pro Andreho s Albertem, keři ještě dřepěli v Zazrivej, pod Rozsutcem. Tam sme dojeli ve tři v noci, a jak na sviňu chlupatu začlo scať tak sme skladali Blanika v dešťu a v take grapě, kaj nam nohy aji ruky šklihaly. Slunko už se dralo z poza horizta a my sme odtama tempr vyjižďali. Andre nam ještě povykladal jak se tam s čobolami porozpraval. Že jakasi mala děvucha ho zdupala jak baba noviny, že si ma na přelet brat aji slovenske prachy a že ma počitat s tim že tam sedne...


andreho pole

... Andre už dřima bo je ztahany jak pes, odjiždame z pola asi v 5 rano ;-)


Tož tak. Jiřyna

P.S.: Abyste si synci a děvuchy nemysleli, že z Frydlanta to latame jen do pola, tak to ani bohovi! Ti, kterym to švrlani s knyplem pod kumulami ide fajně od ruky, su taci machři, že ty discipliny všecky dolitavaju...
 

 

 

starší:1

Webkamera

Kamery: 12Live

Diskuze

jiř Y na • 2009-07-12 22:10:47 • 134 • Nepřečteno

děwuchy!!!!
zdravim do hronova! kurna, jak ste odjeli tak uz to tu neni tak jak na FL... nikdo tu nedrandi z kopca dolu na okoleckovanych butach a kole, nikdo tu s nama nepije jednu R dvanacktku na poly, nikdo se nesmeje hlupym historkam o bajnem stvoreni Ptakovi Frydlantakovi, s nikym nechodime s dozorem v noci na hrbitov :-)
Mejte se fajne, zdur, pozdravuju za Frydlantaky!
Synek z Frydku

Michal • 2009-07-10 08:18:38 • 133 • Nepřečteno

jak vypada plocha, bude to zitra na prilet (a hlavne odlet) s vlecnou ?

Káďa Teichmannová • 2009-07-09 19:16:27 • 132 • Nepřečteno

Zdravím do Frýdlantu! Všichni jsme bez komplikací dorazili do Hronova a už sedíme u krbu na terase, s pívem před sebou a opékáme a udíme dobroty.
Ještě jednou, bylo to tam moc fajn. Jak výletování tak posezení s vámi u piva a samozdřejmě kdo tam létal, tak létání. Já jsem si to užila maximálně a ráda se tam vrátím! Páč jsem si to tam zamilovala.
Tak doufám že zas někdy! Jste fajn. Hlavně ať vám vyjde počasí na PMČRd.
Pozdravuju za Hronováky!!!!

Děvucha :-)))))

perak • 2009-07-09 16:32:45 • 131 • Nepřečteno

koukam že stejny počasí jako na Safari,taky sedime na zemi

Kubizna • 2009-07-09 13:11:13 • 130 • Nepřečteno

Ahoj te všeci. Tak se koukám na Webkameru a vidím, že v práci mi je hej. Co plánuje te pro dnešní den za disciplíny. Pivní štafetu a nebo rychlostní závod pití piva jednotlivců. Tak sa měj te. Kubizna

přidej nový příspěvěk