První pole

2009-07-04 15:02:32 • Pavelglide

Tak a máme tady první pole, 64 sedí v Bialsko Biale.

Šrumec na gridu

2009-07-04 13:23:17 • mrija

První disciplína druhého ročníku závodu FL 2009 je úspěšně odstartována. Jako špionážní frýdlantský "šváb" byl před 11 hod vypuštěn Blaník ve složení Rosťa a já. Za 142kou to byly první minuty startu opravdu low level mision. Zpočátku dne dusný a vlhký vzduch nedovoloval stoupat víc než metr. Po vypnutí v pětistech metrech jsme z počátku točili půl metr a dotočili se na výšku vypnutí. Tu jsme v zápětí úspěšně vyklesali. Nahřáté město ve dvoustech metrech nezklamalo a odměnilo Rosťovo švrlání metrem který zesiloval na dva, počasí se razantně zlepšovalo a tak start původně v 11,30 se po odložení na 11,50 rozběhl.

V loňském roce 11, letos 26 BM na gridu... je tu toho jak mladých myší! Pět vlečných letadel ve složení Z226, Z42, Z142, a dvakrát Brigadýr vytáhlo celé startovní pole za necelých 50 min. Vlekaři a závodníci se úspěšně vypořádali s ještě mírně měkkou drahou a nenastaly žádné komplikace. Žádný kluzák nám zatím nezkrachoval a v 12.51 byla otevřena páska dnešní disciplíny.

Přejeme závodníkům na dálku hodně štěstí při vypořádáváním se s záludami polských a českých beskyd! Hlavně "nedolondujte do Žywca, chlopci! Bo zlotuwky jste beztak zapoměli!"

Další program: navijákový pás ještě nedovoluje provoz a tak žáci musí vyčkat doufejme do zítra! Ale jdem testnout Piráta. Uvidíme jak lítá ten polsky szybowiec!

Za všechny tady "na kopcu" Jiřyna!

Startujeme

2009-07-04 12:17:46 • mrija

Tak už se nám začínají objevovat nad Lysou bělásci. Půlka startovního pole už točí a druhá se k nim co nevidět připojí.

Grid

2009-07-04 11:03:38 • mrija

Partia tahá letadla na grid a v 11:30 startujeme. Dneska tři otočné body a čeká nás naplánováná trať o délce 306km. Dnešní kurz zlotého je 5,939 ;)

Začínáme

2009-07-04 09:35:23 • mrija

Dobré ráno! První soutěžní den je tady! Na desátou je naplánován briefing, kde bude vyhlášená trať - podíváme se k sousedúm. Zatím to vypadá na třístovku se startem o půl dvanácté. Více po briefingu...

Změna č.1 - prostory

2009-06-29 19:05:28 • Rosta

Tak první změna. Jarda, kterému tímto děkuji, upozornil na syntax chyby u tří prostorů, chyby opravil a opravené soubory zaslal. Výborná spolupráce :-) to si dám líbit. Jarda rovněž vznesl dotaz, proč máme soutěžní prostor až po Aš. Tak za prvé, lépe to vypadá, a za druhé nám připadalo zbytečně složité upravovat soubory, které jsou publikovány pro celou ČR Petrem Koutným a prokazatelně fungují. Možná ale některé z vás zklamu, ani jednou až do Aše nepoletíme ...

Zdar a sílu !

.... a taky nějaké slunce kdyby bylo

Rosta

Prostory, body a vůbec ...

2009-06-28 14:23:06 • Rosta

Ahoj všem, kteří dlouhodobě dychtíte po chybějících datech :-)

V dokumentech jsem umístil vše potřebné. Pokud budete mít jakýkoliv problém, napište do diskuze nebo na rosta.stryk@gmail.com. Omlouvám se za zpoždění. Bylo zapříčiněno stavebními pracemi na domečku, ale naštěstí i beton musí někdy schnout, a tak se dostalo i na prostory. Velmi děkuji Jirkovi Cihlářovi, který mnou způsobené zpoždění nijak neprodlužoval a doslova raketově vše zapracoval a obratem dodal. Body jsou dílem Lumíra Motyky, který jako task setter loni postrádal otočné body v údolí, což se při tvorbě a zejména letění některých tratí ukázalo jako zajímavý, někdy až akrobatický oříšek ...

See You vidí prostory pro FL 2009 takto :

Prostory Screenshot FL2009

Prostory na Slovensko a Polsko jsou svou velikostí velkolepé a doufám, že se umoudří počasí a budeme je schopni využít beze zbytku :-) V případě, že by to do kopců nebylo, máme přislíbeno, že po kordinaci bude možno využívat až do FL065 TMA II Ostrava, část TMA I Ostrava, kus MTMA I Přerova a rovněž TMA III Brno včetně CTR Kunovic. Jak vše bude probíhat sdělím na prvním briefingu.

Tak loadujte a v pátek případně v sobotu na "kopci" !

ahoj Rosťa

Přihláška

2009-06-26 16:51:14 • mrija

Tak se nám to blíží! Prosíme proto všechny soutěžící, aby si překontrolovali údaje ve svých přihláškách a doplnili chybějící údaje. Samozřejmě také, pokud tak ještě neučinili, uhradili startovné.

Ještě jsou nějaká místa volná, takže pokud někdo váhá není nic jednoduššího než-li vyplnit a odeslat přihlášku.

Děkujeme

Rozhovor s loňským vítězem

2009-06-03 10:22:51 • jirina

Vítězem prvního ročníku závodů v plachtění s názvem FL2008, které se konaly na letišti Frýdlant nad Ostravicí, se stal Josef Macíček reprezentující domácí aeroklub a sedlající bílý kluzák typu LS-1 f. Zeptali jsme se, jak se těší a připravuje na letošní ročník, v němž se jistě pokusí své skvělé umístění obhájit.

Na úvod bych se Tě rád zeptal ještě na loňský ročník, jak ho hodnotíš s odstupem času.

Konečně jsme po 20 letech na našem letišti, které se nachází v krásném prostředí Beskyd, uspořádali soutěž v plachtění. Na první ročník - dobrý start.

EM na FL2008

Letos je do dnešního dne přihlášených 30 pilotů, což je trojnásobek oproti loňské účasti. Co říkáš na konkurenci?

Opravím první odpověď na "výborný start" a konkurence 30 pilotů? Určitě vím, že někdo vyhraje a někdo bude poslední, teď už jde jen o to, kdo to bude. Samozřejmě bych si přál "AK Frýdlant" na předních místech.

Jak vidíš své letošní šance na obhajobu?

Obhajoba? Lítám pro radost, a jestli se vydaří 2. ročník FL aspoň z 80% loňského roku - tak já sám pro sebe vyhrál a je jedno, které místo obsadím.

Sedláš stejný kluzák jako loni, vyhovuje plně tvému stylu letu?

Vzhledem k tomu, že je to jeden z prvních "lepších větroňů" kromě LS 3 a DG 200 co létám, naprostá spokojenost. Jenom škoda, že to přišlo tak pozdě.

Zvolil si nějaký specifický způsob tréninku pro letošní ročník?

Přesně to samé co v loňském roce. Vzhledem k tomu, že "EMu" v minulosti lítali sami dobří piloti a ona to umí už sama - tak jen sedět a nekazit to, co ji jiní naučili.

EM pilot na FL2008

Účastnil ses plachtařských soutěží v minulosti? Jaké byly Tvé výsledky?

Bylo tady pár závodů, mimo jiné před 20 léty u nás ve Frýdlantu asi první třetina - jinak jak kdy - nahoře i dole.

Jakého nejdelšího přeletu se Ti v dosavadní kariéře podařilo dosáhnout.

Tak to byl první "diamant" 500 km s vosičkou po Tatrách, tehdy ještě v "Československu".

Vzpomínáš si na svůj vůbec první přelet?

Vzpomínat? Zápisník to říká jasně. VT 125 rok 1967 a bylo to "stříbro". Dokonce hned na poprvé. To vím určitě.

Povídá se, že tvůj plachtařský um je vypěstován především pravidelnou konzumací makového závinu, co je na tom pravdy?

Jo, jo - bez makovce ani ránu (km). Veškeré létání je teď ohroženo, jelikož ve Frýdku-Místku zrušili pekárnu - a já vypisuju výběrové řízení na poživatelnou náhražku. Pokud se to nestihne - veškeré výsledky jsou ve hvězdách.

Co by si vzkázal ještě nerozhodnutým pilotům, kteří stále váhají s účastí na FL2009

Neváhejte a ještě se přihlaste. Budete létat v malebném prostředí Beskyd a vzhledem k tomu, že se podařilo domluvit otevření vzdušného prostoru Polska a Slovenska, také nad třemi státy, což není obvyklé.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí.

 

Co dělat, když k nám zavítá Cumulus celoevropus ?!

2009-04-28 12:22:43 • jirina

Nadšený, moderní a mladý organizační štáb soutěže FL2009, a hlavně jeho web tvořící podskupina, pro vás soutěžící připravil krátký seznam volnočasových aktivit, které v případném, ale samozřejmě neobjadnaném neletovém počasí můžete podniknout.

Beskydy a okolí skýtají řadu možností jak strávit den s vašimi blízkými, se kterými, jak pevně doufáme, na naše malebné letiště v úpatí hor zavítáte. Možnosti využití volného neletového dne se nabízejí jak v aeroklubem organizovaných skupinách, tak i v komorní samostatné rodinné jednotce.

Horské sídlo PustevnyŠtramberkČtyřkolkyMuzeum TATRA KopřivniceBobová dráha

Věříme, že jsme se aspoň z části trefili do vašeho vkusu a naturelu a případný neletový den či maximálně dva využijete k zábavě, sportu či relaxaci.

Seznam volnočasových aktivit najdete v nové záložce Volný čas a nebo stačí jen kliknout zde!

Jiřyna & Tom & Mira

starší:12345

Webkamera

Kamery: 12Live

Diskuze

jiř Y na • 2009-07-12 22:10:47 • 134 • Nepřečteno

děwuchy!!!!
zdravim do hronova! kurna, jak ste odjeli tak uz to tu neni tak jak na FL... nikdo tu nedrandi z kopca dolu na okoleckovanych butach a kole, nikdo tu s nama nepije jednu R dvanacktku na poly, nikdo se nesmeje hlupym historkam o bajnem stvoreni Ptakovi Frydlantakovi, s nikym nechodime s dozorem v noci na hrbitov :-)
Mejte se fajne, zdur, pozdravuju za Frydlantaky!
Synek z Frydku

Michal • 2009-07-10 08:18:38 • 133 • Nepřečteno

jak vypada plocha, bude to zitra na prilet (a hlavne odlet) s vlecnou ?

Káďa Teichmannová • 2009-07-09 19:16:27 • 132 • Nepřečteno

Zdravím do Frýdlantu! Všichni jsme bez komplikací dorazili do Hronova a už sedíme u krbu na terase, s pívem před sebou a opékáme a udíme dobroty.
Ještě jednou, bylo to tam moc fajn. Jak výletování tak posezení s vámi u piva a samozdřejmě kdo tam létal, tak létání. Já jsem si to užila maximálně a ráda se tam vrátím! Páč jsem si to tam zamilovala.
Tak doufám že zas někdy! Jste fajn. Hlavně ať vám vyjde počasí na PMČRd.
Pozdravuju za Hronováky!!!!

Děvucha :-)))))

perak • 2009-07-09 16:32:45 • 131 • Nepřečteno

koukam že stejny počasí jako na Safari,taky sedime na zemi

Kubizna • 2009-07-09 13:11:13 • 130 • Nepřečteno

Ahoj te všeci. Tak se koukám na Webkameru a vidím, že v práci mi je hej. Co plánuje te pro dnešní den za disciplíny. Pivní štafetu a nebo rychlostní závod pití piva jednotlivců. Tak sa měj te. Kubizna

přidej nový příspěvěk