jak píšou druzí o nás :-)

2009-07-17 14:11:59 • jirina

Aeroklub Hronov

Aeroklub Broumov

díky synci za pěkné počtení!

slovo zavěrem...

2009-07-12 22:05:05 • jirina

Jak už napsal Pupuš, FL 2009 je minulostí, počasí nám, stejně jako jiným, moc nepřálo a dovolilo odlétat jen dvě platné disciplíny, termicky by dovolilo určitě o dvě až tři více, ale podmáčená plocha nedovolila bezpečně provádět vzlety...

Fčil jakesi shrnuti tak jake to tu bylo den po dňu:

den přijezdovy, patek: všeci finišuju s uklizanim, chystanim a připravovanim tak, aby se tu zavoďaci citili jak u sebe na letišťu.

den prvy, sobota: hnedka se leti, plocha je kapku měkka, ale k aerovlekum schopna. K navijakum až v nedělu. V sobotu si všeci fajně politali, a trasu zkomplikoval jen rozpad bouřky u druheho OB. Urobil sem menši interviju s vitězem I2 a ten mi pravil, že kdyby byli s 1F na stejne frekvenci tak by to asi 3OB neodletěli, bo by si po radiu řekli, že na večer už na ty polske kotary nepoleti...no ale i tak se da litat :-) dal sem si skoka v termice s Piratem a na večer par skoku s žakama...na blaniku nam v brzdě vyskakuje pružinka a tak mame rano co robit.

den druhy, neděla: odpoledne očekavame dešť, opravujem koleso od blanika a jdem litat navijaky. Prvy start a mi už znamy zvuk...trrr. Pružinka zas vyskakuje a mě berou mory...Tak to opravujem a přichazi fajna buřinka až kanale nestihaju a voda se vali do hangara...tak kyblujem. V hecu si chceme zalitat navijaky jak za svazarmu druhy den od peti od rana ale prohlidka plochy k večeru neni optimistika

den třeti, ponděli: žaci mě přece jenom budi v pět a tak se dem podivat na plochu,... čvacht čvacht...kurda synci... tu by ta naše H trojka zapadla ani byste nemrkli, pravim... dopoledne to uznavaji, když vidi, jak zapadavaji aji auta s BM...nicmeně se podaři aerovlekum odstartovat, ikdyž pak jeden nejmenovany vlekař krutil palicou a pravil, že už ne... nakonec z toho byla fajna disciplina as žakama sme si aji termiku politali...

den čtvrty, utery: v noci na utery zas buřina a tak rano ředitel a VPL prošli plochu, jak kdyby hledali žampiony, ale ve skutečnosti hledali aspoň kusek letiště kaj by se to s nima nebořilo... zavodnici jdou na špacir na Lysou, či meně zdatni aspon Ku Veličkum a ja s žakama jedem požadat o azyl do Zabřeha, kde nejprve zmoknem na draze pod blanikem jak slepice a pak dělame pěkny večerni provoz...

den paty, středa: plocha zve na naštevu leda tak rakosnička a vodniky česilka, čepečka a kebuleho... zavodnici jedou navštivit kultirni pamatku Pivovar Radegast :-D

den šesty, čtvrtek: když nejde latat musi se vyletovat, pod timto heslem vyrazila partyja na Pustevny, syncy nedali na varovani žabaka meteorologa, ktery pravil, že budu přehaňky... tak asi tak, podle slov Švrka, "AK": jeli sme lanovkou na pustevny: zmokli sme prvy raz, usušili sme se na Pustevnach, vylezli sme k bohovi radegastovi, zmokli sme druhy raz, sušit už se nemělo cenu. Pojčali sme si koloběžky na Pustevnach s tym že na nich sjedem z kopca do dolu. Zmokli sme po třeti raz. Radši sme zastavili aby sme se nevyrypali... V tom projel Šnek, kereho pry ještě tak vzrušeneho nikdo neviděl, bo byl pry mokry uplně všude... jo rano odjeli Hronovaci, kteři podlehli pesimismu a nevěřili, že letos se na frydlantě bude ještě latat. Doporučovali kupit si pruty a chytat ryby bažinne. Tak zas někdy Děwuchy z Hronova!

den sedmy, patek: Zavody FL2009 končime o den dřiv s přivlastkem neplate. Někeři pravi, že to byl naš cil, bo timto sme obhajili prvenstvi z loňskeho roka. Ale tym co tak hlupě mluvi bych vzkazal, že to su nesmysly a že to přišti rok vylitame aji pod kumulama v termice. Vaři se gulaš, pije se pivo, oblikaju se trika, s žakama navijame zas v Zabřehu.Zavěrečny večirek se za zvuku kytary a klaviru protahuje do brzkych rannich hodin.

den osmy, sobota: To se všeci připravujem na dvousedadlovky a cele zavodnicke šileni, kere bude o dvakrat tak dluhe... plocha jak na sviňu pomaly vysycha a vypada to že se v nedělu poleti...

 

Na zavěr mi nezbyva nic jineho než všeckym poděkovat: webmajstrovi Mirovi, za super web, Rosťovi, za prostory, Šnekovi, za soudcovani, Tondovi Taichmanovi, za občasne rady zoufalemu Šnekovi, Meteorologovi za předpovědi, Šoťasovi, za to, že neodjel do Ruska a moh tak organizovat, Pupušovi, za to, že nas všecky neorganizovatelne organizoval, barmankam, za to, že sme měli co jesť a co piť, plachtařskym žakum, keři lepši nelitali ale robili aby to naše letiště bylo krasne nadherne, Andremu, ktereho všecky připravy staly plno potu, slz, krve a mozolu, pozemnimu tymu Franty Vančury, za ošetřeni meho babetoveho asfaltoveho lišaje a pak všeckym ostatnim kere sem tu nezminil! Diky syncy. A dik i zavodnikum, keři přijeli a stravili zde, všeci doufame, přijemne chvile jak v luftě tak na zemi! Přijďtě zas!

Bylo fajně. Jiřyna P-)

odjezdy....

2009-07-10 19:42:37 • radek

Výborný gulášek dovařen, trička a igelitky rozdány, guláš sněden, pivo zatím nevypito, rozloučení a odjezdy domů. V 18,00 hod. odjel poslední. Na noc ještě zůstali posádky 94 a VM.  Frýdlanťáci začali likvidovat zásobu piva. V průběhu odpoledne dorazili první účastníci PMČRD 2009. Po zemi  dorazil Twin Astir   SG   z  Jaroměře  a L23   X1  z Točný. Navečer doletěla převlekem L23 z Jaroměře  s.č.  N. 

Tímto tedy považujeme FL 2009 za ukončené a  v přištím ročníku FL 2010 naschledanou. 

P.S. Díky všem, kteří se podílel na zajištění chodu závodu,  závodníkům za jejich účast, trpělivost a toleranci a rovněž Rosťovi za zajištěné prostory.  

A je vymalováno..........

2009-07-10 11:11:15 • radek

Je to smutné, ale je to tak.

FL2009 nám skončilo předčasně s ohledem na počasí a stav plochy. Na posledním briefingu dnes v 10,00 hod. byla soutěž oficiálně ukončena. Soutěž není platná, není tedy vyhlášen oficiální vítěz. Závodníci pomalu balí camp, nákládají  VSO 10 na transporťáky a začíná se vařit guláš "mistr Bořek". Většina závodníků zůstane do pozdního odpoledne. Po guláši a převzetí upomínkových předmětů pak všichni odjedou. 

Další info na večer.....    

Zatažená obloha

2009-07-09 10:51:14 • mrija

Dnešní disciplína se zase nepoletí. Počasí nepřeje a hlavně moc nepomáhá ploše aby vyschla. Zítra je šance na 50% na vyhlášení něčeho menšího. V sobotu by to pak mohlo konečně vyjít.

Někteří z čech se vydávájí domů lítat výcvik se žáky, další vyráží do Kopřivnice do muzea. Takže další den na výlety.

Čtvrteční briefing

2009-07-09 09:55:10 • mrija

Zdravíme z Frýdlantu. Obloha je zakrytá tak čekáme na desátou hodinu, kdy je briefing.

Vyrážíme na přeplav

2009-07-08 17:03:55 • mrija

Displína byla nakonec přeci jen vyhlášena! Pro dnešní den je to SwimmingTask, otočné bójky: Vodňany, Třeboň a Deštná. Mimo soutěžní pole se na trať vyplavila i posádka trénující na dvousedadlovky.

vodaci1

vodaci2

Promítání a exkurze

2009-07-08 10:24:39 • mrija

Disciplína byla tedy definitivně zrušena. Někteří se sešli na pilotce kde se promítají filmy s leteckou tématikou, pokud se nám povede zprovoznit přehrávač tak bude i kultovní film Vítězná Křídla. Na půl druhé je naplánovaná exkurze do pivovaru.

Noční intenzivní déšť zřejmě zhatí i naději na odlítání dalších disciplín. Uvidíme zítra ráno jak bude dráha vypadad. Nyní se nad Frýdlantem objevuje i Sluníčko, možná naděje zde stále tedy je!

Středa také na zemi

2009-07-08 08:58:36 • mrija

I středeční ráno nasvědčuje tomu, že pro dnešek bude disciplína zrušena.

Neletáme výletujem

2009-07-07 13:13:32 • mrija

Tak disciplína byla zrušena. Někteří vyrazili na Lysou Horu, další na Štramberskou Trúbu - hold když to nejde letadlem, tak alespoň lesem či po schodech do větších výšek. Žáci razí do Zábřeha navíjet.

starší:12345

Kamera internetowa

Kamery: 12Live

Dyskusja

jiř Y na • 2009-07-12 22:10:47 • 134 • Nepřečteno

děwuchy!!!!
zdravim do hronova! kurna, jak ste odjeli tak uz to tu neni tak jak na FL... nikdo tu nedrandi z kopca dolu na okoleckovanych butach a kole, nikdo tu s nama nepije jednu R dvanacktku na poly, nikdo se nesmeje hlupym historkam o bajnem stvoreni Ptakovi Frydlantakovi, s nikym nechodime s dozorem v noci na hrbitov :-)
Mejte se fajne, zdur, pozdravuju za Frydlantaky!
Synek z Frydku

Michal • 2009-07-10 08:18:38 • 133 • Nepřečteno

jak vypada plocha, bude to zitra na prilet (a hlavne odlet) s vlecnou ?

Káďa Teichmannová • 2009-07-09 19:16:27 • 132 • Nepřečteno

Zdravím do Frýdlantu! Všichni jsme bez komplikací dorazili do Hronova a už sedíme u krbu na terase, s pívem před sebou a opékáme a udíme dobroty.
Ještě jednou, bylo to tam moc fajn. Jak výletování tak posezení s vámi u piva a samozdřejmě kdo tam létal, tak létání. Já jsem si to užila maximálně a ráda se tam vrátím! Páč jsem si to tam zamilovala.
Tak doufám že zas někdy! Jste fajn. Hlavně ať vám vyjde počasí na PMČRd.
Pozdravuju za Hronováky!!!!

Děvucha :-)))))

perak • 2009-07-09 16:32:45 • 131 • Nepřečteno

koukam že stejny počasí jako na Safari,taky sedime na zemi

Kubizna • 2009-07-09 13:11:13 • 130 • Nepřečteno

Ahoj te všeci. Tak se koukám na Webkameru a vidím, že v práci mi je hej. Co plánuje te pro dnešní den za disciplíny. Pivní štafetu a nebo rychlostní závod pití piva jednotlivců. Tak sa měj te. Kubizna

dodaj nowy pos